HIZLI İLETİŞİM
+(90) 535 576 56 27

SANATÇILAR

SANAT BLOG ART GALERİ SANATÇILAR

ALİ CANDAŞ


KAPAT
1940 Trabzon Beşikdüzü doğumlu sanatci, 1956 yılında özel yetenekli öğrenci olarak girdiği Çapa İlköğretim Okulunda üç yıl eğitimden sonra Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü'ne girdi. Eğitimini tamamladıktan sonra resim-iş öğretmeni olarak orta ve yüksek öğretim kurumlarında görev yaptı.
 
Elli kişisel sergi açan sanatçı, aralarında 1988 yılında aldığı TBMM Resim Yarışması Birincilik ile 1987 yılında aldığı DYO Yarışması Mansiyon Ödülleri olmak üzere altı ödül aldı.
 
Halen Marmara Üniversitesi Resim-İş Eğitimi Bölümü'nde öğretim üyesi olan Ali Candaş, resim çalışmalarını İstanbul'da sürdürmektedir.
 
Çalışmalarına İstanbul'da ki atölyesinde devam eden Ali Candaş, ilk sergisini 1971 de açtı. Ali Candaş bugüne kadar 56 kişisel sergi açmıştır. Eserleri önemli koleksiyonlarda yer almaktadır.
 
Ali Candaş'ın sanatı için "Resim sanatında figürü ana motif olarak almış olmakla beraber, onu belli ölçülerde sanatsal motife yedirerek gizleyen eğilimler, sanatçının tutumuna göre farklı biçim kavrayışları üzerine kuruludur. Bu noktada figürü anlamlandırma yönünde benimsenecek ifade tarzı, aynı zamanda ona kimliksel bir vizyon da kazandırır. O nedenle kökeninde figüratif karakterin temel işlevini üstlenmiş olan bütün yorumlar, alt yapıdaki bu temel unsuru gözden uzak tutmadan resimsel formu kendi kalıbı içinde işler, geliştirir ve rengi ona göre uyumlandırır...
 
Ali Candaş'ın resimlerinde renk bağlamında gözlemlenen bir başka olgu, turuncu, mavi ve kırmızı gibi sık uygulanan renklerin arasına giren gri ve beyazın yarattığı ilişkisel estetik vurgusunun kavrayıcı etkisidir. Bu etki, sanatçının çalışma tekniğine pentürün yarattığı işlek bir dinamizm katar. Son yıllarda genellikle ihmal edilen ve grafiğe ağırlık vermenin yarattığı soğuk etkiyi önemsemez görünen yaygın tutumun aksine, boyanın ağırlığını tuvale yedirme yönünde kendini gösteren bu tekniğin çekiciliği olmalıdır Ali Candaş'ın resimlerine gösterilen ilginin nedenlerinden biri. "

ALİ CANDAŞ
ALİ CANDAŞ


ALP BARTU

KAPAT
1947'de Manisa'da doğmuş, ilk ve orta öğrenimini Hatay, Adana ve Antakya illerinde yaptıktan sonra Marmara Üniversitesi'ne bağlı Eğitim Fakültesi'nin Resim Bölümü'nden 1976- 1977 akademik yılında mezun olmuştur.

Daha sonra birçok orta öğretim okul ve kuruluşlarında resim öğretmeni olarak görev aldıktan sonra 1993 yılında Maçka Teknik Plastik Sanatlar Bölümü'nden emekli olmuştur.

Resimleri yurtiçi ve yurtdışı özel koleksiyonlarla, banka koleksiyonlarında bulunmaktadır.

Alp Bartu toplumumuzun çeşitli kesimlerinden seçtiği konuları renk ve biçim düzenlemesiyle işlemiştir. Figür doğa ilişkisini sevinç, üzüntü ve heyecanla birleştirerek resimlerinde yansıtan sanatçı, İstanbul'da yaşamaktadır.

Alp Bartu'nun resminde, uyumlu ve dengeli bir biçimde bir araya getirilen insanlarının özellikle öne çıkmayışları, birbirinin arkasında yok olmayışları çok önemli bir özellik olarak göze çarpıyor. Bütünlük parça için değil, parçalar bütünlük içinde görevlendiriliyor. Resme bakan izleyiciler de dansçıların, balıkçıların, eğlenen insanların, çalgıcıların bir parçası oluyor. Her şeyin bu öbeğin(grubun) dengesi içinde bulunması çok önemli.

Bartu, çalışmalarında insan yüzlerini belirsizleştiren, kendine özgü kişisel bir biçem oluşturacak sanatsal anlatıma varabilmiş. Yüzlerin beyaz bir leke ile kapanması yeterli bulunmuş, yüzlerde ayrıntı yok, mimik yok bütünlük içindeki hareketlerde izleyicinin dikkatini başka yere çekecek ayrıntı yok. Resimdeki insanların hareketleri, bizleri, büyük bir etkiyle dikkatimizi iyice toplamaya, özellikle olayların içine sürüklemeye zorluyor.

Alp Bartu'nun yağlıboya resimlerini, insan ilişkilerinin bireyselliğini belirtmekten çok onların insancıl ilişkilerine ağırlık vermiş anlamda görmek gerek. İnsanların yüzlerinden çok genel anlatımını ele alan Bartu'nun, onların psikolojik yapısıyla da ilgilenmeyerek her birini bir arada bulunan kimliği belirsiz birer üye, bir öbeğin ya da topluluğun birlikteliğindeki bir varlık olarak gösterdiğini ve bu anlamda sağlanmış olan uyum ve bütünlüğe vardığını görebiliyorsunuz.

ALP BARTU

AYSUN PAKALIN

KAPAT
AYSUN PAKALINAYSUN PAKALIN

BAHATTİN ODABAŞI

KAPAT
1947 Sivas Gürün doğumlu sanatçı 1963 te başladığı Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü'nü birincilikle bitirdi. 1968'den bu yana yurtiçi ve yurt dışında birçok karma ve kişisel sergilere katıldı. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Ana Sanat dalında yardımcı doçent olarak çalışmalarını sürdürürken, 1996 yılında kendi isteği ile emekli oldu. 2006 yılındadan bu yana yerleşmiş olduğu, İstanbul, Beykoz Dereseki Köyü'nde özel atölyesinde sanat çalışmalarını sürdürmekte. Sanat fuarları ve sanat sempozyumlarına katılmaktadır.
 
Çağdaş Türk Resim Sanatında özgün bir doğa yorumcusu olarak tanınan Bahattin Odabaşı halen İstanbul Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.
 
Sanatçı emekli olduktan sonra kendini tamamen resim sanatına adadı.
 
SERGİLER
 
1968 İstanbul Gençler arası Resim Yarışması İkincilik Ödülü
1969 Yarışmalı Devlet Resim ve Heykel Sergisi'ne yapıtları ile kabulü
1970 TRT Yarışmalı Karma Sergisi
1972 Ankara Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde ilk kişisel resim sergisi
1979 İstanbul Taksim Sanat Galerisi Resim Sergisi
1980 Bursa Devlet Galerisi Resim Sergisi
1982 Ankara Devlet Galerisi Resim Sergisi
1983 İzmir Fransız Konsolosluğu Resim Sergisi
1984 İstanbul Taksim Sanat Galerisi Resim Sergisi
1985 Moda Deniz Kulübü Resim Sergisi
1986 Ankara Dönüşüm Sanat Galerisi Resim Sergisi
1987 Pabetland Sanat Galerisi Resim Sergisi
1990 Erenköy İŞ Sanat Galerisi Resim Sergisi
1991 Gorbon Sanat Galerisi Resim Sergisi
1992 İstanbul Özden Sanat Galerisi Resim Sergisi
1995 Ankara Akpınar Sanat Galerisi Resim Sergisi
1997 İstanbul Sanat Fuarı
1997 İstanbul Ares Sanat Galerisi Resim Sergisi
1998 İstanbul Antik Sanat Galerisi Resim Sergisi
1998 Almanya Köln Resim Sergisi,Köln Rheinterrassen Tanzbrunnen
1998 İstanbul Sanat Fuarı
2000 İstanbul Girgin Sanat Galerisi Resim Sergisi
2000 İstanbul Sanat Fuarı
2001 Salzburg Resim Sergisi
2002 Antalya Sanat Fuarı
2003 Gözde Sanat Galerisi,Ankara
2004 Tolga Eti Sanat Galerisi Resim Sergisi
2005 Mor Sanat Galerisi Resim Sergisi
2006 Artev Sanat Galerisi Resim Sergisi
2007 İstanbul TeksimSanat Galerisi Resim Sergisi
2009 Tüyap Sanat Fuarı; Bahariye Sanat Galerisi
2010 Mardin Uluslar arası Sanat Sempozyumu
2010 Ankara ÇAĞSAV Sanat Fuarı
2011 Çorum Valiliği Sanat Sempozyumu Çalıştayı
2011 Konya Beyşehir Sanat Sempozyumu Resim Sergisi
2012 Eskişehir Belediyesi Sanat Sempozyumu Çalıştayı
2012 Gaziantep Anadoluya Yolculuk Adı Altında karma Resim Sergisi

BAHATTİN ODABAŞIBAHATTİN ODABAŞI

CENGİZ UĞUR

KAPAT
CENGİZ UĞURCENGİZ UĞUR

CEYLAN MUTLU

KAPAT
1956 yılında Kayseri'de doğdu. Lise eğitimini Kayseri TED'de tamamladı.İlk resim derslerini babasından ve sonra da ressam-heykeltraş Ali Suat Kızıltuğ'dan aldı. 1972'de Corcoran Art School-Washington D.C. de desen ve yağlıboya resim kurslarına katıldı.1974 yılında Kayseri TED Koleji'ni bitirdikten sonra grafik ve resim dalında eğitim yapmak üzere Washington D.C.'ye gitti.
Montgomery College-Maryland-Rockwille'de Grafik Tasarımı Bölümünü bitirdi. 1976'da İstanbul'a döndüğünde değişik kuruluşlarda Grafik tasarımları ve reklam tercümeleri yaptı.1980 yılında NewYork'a yerleşerek sanat araştırmaları yaptı ve birçok karma sergilere katıldı. Bu arada Amerikan Ressam ve Heykeltraşlar Derneğinin çalışmalarını yakından izledi.Yurt içi ve yurt dışında birçok karma sergiye katıldı.
İstanbul'a döndükten sonra Mahir Gürsel'den ve 1988'de Eren Eyüboğlu'ndan resim ve desen dersleri aldı.Prof.Ali Candaş'la 7 yıl AC Grubu'nda çalıştı. 8 kişisel sergi açtı ve ayrıca 25 grup sergisine katıldı. 1995'de M.Ü. Resim - İş Bölümü'ne 2.cilikle girdi ve l999'da Resim-İş Bölümü, Prof.Ramiz Aydın atölyesinden 1.cilikle mezun oldu.
2000 yılında kendi atölyesini kurdu. Sanat çevirmenliği ve resim öğretmenliği yapmakta ve atölyesinde özel resim dersleri vermektedir. Marmara Sanat Grubu ve GSB Resim Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.
 
SERGİLERİ
·   1988 Grup Sergisi - Gençlik Kitabevi - Kadıköy/İST.
·   1992 AC Grubu Sergisi - AKM/İST.
·   1992 2. Geleneksel Tekel Yarışması Sergisi
·   1992 2. İstanbul Sanat Fuarı - Nokta Sanat Galerisi/İST.
·   1993 Kadıköy Kültür ve Sanat Merkezi /İST. "Kadıköy'den 5 Ressam" Resim Sergisi
·   1996 Tünel Balık Lokantası(I.Vapurlar Sergisi)
·   1997 İş Bankası Sanat Galerisi-Erenköy/İST.(II.Vapurlar Sergisi)
·   1998 Carousel Sanat Galerisi -Bakırköy/İST. (III.Vapurlar Sergisi)
·   1999 Kadıköy Kültür ve Sanat Merkezi-Caddebostan/İST. (M.Ü.A.Eğ.Fak.Resim-İş Bölümü Mezunları Sergisi)
·   2000 Güzel Sanatlar Birliği Resim Sergisi- AKM/İST.
·   2000 Güzel Sanatlar Birliği Resim Sergisi- Askeri Müze-Harbiye/İST.
·   "Marmara Grubu" Resim Sergisi - Turgutreis/BODRUM
·   "Marmara Grubu" Resim Sergisi - Ereğli AKM ve Akheron San.Gal./EREĞLİ
·   2001 4. Kişisel Sergi - Taksim Belediye Sanat Galerisi/İST.
·   2001 "Maramara Grubu" Resim Sergisi - Denizli Devlet Güzel San.Gal./DENİZLİ
·   2001 "Maramara Grubu" Resim Sergisi - İş Bankası San. Gal./İZMİR
·   2001 "Maramara Grubu" Resim Sergisi - Antalya Müzesi San.Gal./ANTALYA
·   2001 Karma Sergi - Ceylan Mutlu&Basri Erdem - Karada Marina Sanat Galerisi BODRUM.
·   2002 Karma Resim Sergisi(Veli Sapaz,Ahmet Özol,Ceylan Mutlu,Feryal Taneri)
·   3 Ocak 2002 - Dargent Resim ve Sanat Galerisi
·   2002 GSB 93. Yıl Karma Resim Sergisi � Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi Hasan Rıza Sergi Salonu
·   2002 Kadın ve Sanat - Art & Woman (07-13 Mart) Karma Resim Sergisi
·   2002 "Marmara Sanat Grubu" Resim Sergisi(Bursa Devlet Güz.San.Galerisi)
·   2002 Karma Resim Sergisi (Ceylan Mutlu, Basri Erdem) Ariyel Sanat Galerisi-Şişli İSTANBUL
·   2003 "İstanbul'u Dinliyorum Gözlerim Açık"- GSB Karma Resim Sergisi Taksim Büyükşehir Belediyesi-Sanat Galerisi/İstanbul
·   2004 Ceylan Mutlu Kişisel Resim Sergisi - Taksim Büyükşehir Belediye San .Gal./İst
·   2004 "Mavi Buluşma" Resim Sergisi- D-MARİN Turgutreis-BODRUM
·   2004 "Mavi Buluşma II" Resim Sergisi - KIBRIS AKM- Lefkoşa

·   2004 Marmara Grubu Resim Sergisi- Eskişehir Kültür Merkezi

·   2004 Marmara Grubu Resim Sergisi Karsu Sanat Galerisi - İstanbul.
·   2005 Kişisel Sergi - Yağhane Restoran/BODRUM
·   2005 Tüyap Sanat Fuarı - Sasav Sanat Galerisi
 
Her yaşa yönelik resim derslerinin yanı sıra çocuklara yönelik 'Oyunla Yaratıcılığı Geliştirme ve Resim' atölyesi devam etmektedir.
CEYLAN MUTLU

DERYA BARDAKÇI

KAPAT
DERYA BARDAKÇIDERYA BARDAKÇIDERYA BARDAKÇI

DERYA ŞARBALKANLI

KAPAT
1983 – Bursa Doğumlu. 
Sakarya Üniversitesi - Güzel Sanatlar Fakültesinde - Resim Bölümü  2007 ( Lisans ) 
Sakarya Üniversitesi – Sosyal Bilimler Fakültesi – Resim Bölümü  2010 (Yüksek Lisans / Master)


KATILDIĞI SERGİLER
2011 – Alif ART – Genç Sanatçılar Müzayedesi
2011 – UPSD – Genç Etkinlik (Özgürlük Sil Baştan)
2011 – MKM – Kişisel Sergi
2010 – SAÜ GSF – Kişisel Master Mezuniyet Sergisi
2010 – SAÜ GSF – Geleneksel Ekim Geçidi 9
2010 – Marmara Üniversitesi GSF – 5. Uluslararası Öğrenci Trienali
2010 – SAÜ GSF – 70 x 100 Karma Sergisi
TÜYAP – 20. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı / Karma Sergisi
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ – Rakı Festivali Karma Sergisi
2009 – ARTIK MEKAN – Yüzde Yüz Mobil Art
2008 – AKM – Sakarya Geleneksel Foto Maraton Fotoğraf Yarışması / Karma Sergisi
2007 – TÜYAP – 17. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı / Karma Sergisi
2004 – BURSA AS MERKEZ – Karma Sergisi
2003 – SAKARYA GENÇLİK VE SPOR DERNEĞİ – Karma Sergi

DERYA ŞARBALKANLIDERYA ŞARBALKANLIDERYA ŞARBALKANLI

ENİS MALİK DURAN

KAPAT
1984 Ayvalık'ta doğdu.2002 H.M.M. Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. 2009 Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü'nden mezun oldu. 2012 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Resim Bölümü Yüksek Lisans Programı'na başladı.
 
SERGİLER
 
2005 ipek-Ahmet Merey Resim Yarışması Sergisi, istanbul
2007 Türk Kalp Vakfı Resim Yarışması Sergisi, istanbul
2007 ipek-Ahmet Merey Resim Yarışması Sergisi, istanbul
2008 Tüyap Artist Sanat Fuarı, İstanbul
2009 "Mezunlar Sergisi" M.S.G.S.Ü., İstanbul
2009 Tüyap Artist Sanat Fuarı, İstanbul
2010 "istanbullaYüzleşme-Yüz Çağdaş istanbul Gravürü" GalateaArt, istanbul
2011 "İstanbullaYüzleşme-Yüz Çağdaş istanbul Gravürü" istanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul
2011 Genç Sanatçılar Birliği Uluslararası Resim-Heykel Sempozyumu, Targu Mureş/ Romanya
2012 Doğu Akdeniz Üniversitesi Sanat Festivali, Gravür Çalıştayı, Magusa/ K.K.T.C.
2012 "Azami Yük" Grup Sergi, Kabine Nadire, istanbul
2012 "Yurtta Barış Dünyada Barış" Grup Sergi, Sardunya, Çanakkale
2012 "ikametgah Kadıköy" Grup Sergi, Kabine Nadire,
2012 Tüyap Artist Sanat Fuarı, Direnç Noktası Standı, İstanbul
2013 "Türk Sanatından Renkler" Grup Sergi, Köstence Sanat Müzesi, Köstence / Romanya
2013 Tüyap Artist Sanat Fuarı, Direnç Noktası Standı, İstanbul
2013 Tüyap Artist Sanat Fuarı, Harmony Sanat Galerisi, İstanbul
2013 "Values of the Turkish Art" Grup Sergi, Targu Mureş/ Romanya
2013 "Frames of the Turkish Art" Grup Sergi, Budapeşte/ Macaristan
 
HUZUR VERMEYEN MANZARALAR
 
Peyzaj ya da manzara resmi doğayı evcilleştirme sürecinde icat edildi. Etrafını çitlerle çevirerek kendini doğadan ayıran insan içeride mutlak bir düzen, kozmos yaratırken, çitlerin ötesinde uzanan doğayı ise mutlak kaos olarak tanımladı. Korkunç kuvvetlerin kol gezdiği bir alan olarak doğanın unsurları, ancak evcilleştirildiği, denetim altına alındığı ölçüde çitin içine dâhil edilebiliyor. Peyzajın temsil ettiği doğa da evcilleştirilmiş bir doğa temsili olarak duvarlarımızı süslüyor. Romantiklerin yüce kavramına öncülük eden doğanın kudretli yüzünün temsilleri bile bir süre sonra klişelerden oluşan doğa repertuarlarımızda yerini almakta gecikmiyor.
 
Tanıdık olmayan bir manzara karşısında nutku tutulan Romantikler gibi kekelemeye başladığımızda, yaşadığımız deneyimin dile getirilmezliğini, acayipliğini dışa vurmuş oluyoruz. On sekizinci yüzyılda Alplerde gezintiye çıkan ve ilk kez gördüğü yabansı, yabancı doğa görünümleri karşısında "Salvador Rosa! Poussin! Saveri! Ruisdael!" diye bağırarak yaşadıkları dehşeti bildik terimlere dönüştürmeye çalışan Romantikler, yeni olanı eski çerçevelere oturtmaya, yabani olanı evcilleştirmeye çalışıyorlardı bir bakıma. Alplerde doğanın kudreti ile karşılaşan romantikler yaşadıkları karşısında doğa temsillerine sığınıp yüce kavramıyla anılan peyzaj ressamlarının adlarını sıralıyorlardı. Dile getirilemez olanı, deneyimin ele avuca sığmazlığını temsiller üzerinden evcilleştirirken kendilerini rahatlatıyorlardı böylece. Resmedilmeye değer, resim gibi anlamlar taşıyan pitoresk terimi, doğal dünyanın bizi tedirgin eden öğelerini işlemden geçirip yeniden üreten bir yöntemi vurguluyor. Sonuçta oldukça estetik ve metalaşmış bir doğa görünümü çıkıyor ortaya; baktığımızda bir klişeye oturtup kendimizi rahatlatıyoruz.
 
Oysa Enis Malik Duran'ın resimlerinde evcilleştirilemeyen, pitoreskin tuzağına düşmeyen bir taraf var, sınır bölgelerini resmettiği için belki: evcil olan ile yabancı olan arasındaki geçiş mıntıkasını. Yerleşikler eş merkezli çemberler şeklinde örgütlenirken sınıra doğru gidildikçe merkezin denetim altında tuttuğu bölgenin etkisi giderek azalıyor; sınır bölgesi, mutlak düzen topraklarının, kozmosun, kaosun tehlikeli kuvvetleriyle karıştığı bir mıntıka. Enis Malik Duran'ın manzaraları tedirgin edici bir coğrafyada bulunduğumuzu hissettiriyor. Huzur veren bir peyzaj değil. Bir bıçak yarası gibi yeryüzünde açılan yaraları andırıyor sınır bölgelerindeki düzenlemeler. Kasvetli renklerin rahatsız edici fırça darbeleriyle tuvale yedirilmesi bu yaraları yüzeye çıkarıyor.
 
Dokunduğunuzda pürüzsüz bir yüzeyle değil, pürtüklü ve vahşi bir dokuyla temas ediyorsunuz; çorak toprakların dikenli bitkilerini andıran dikenli teller tenimizde de onarılmaz yaralar açıyor. Sınır bölgesi insan bedeninde ölümcül yaraların açıldığı bir mıntıka aynı zamanda. Sınırı aşmaya çalışanlar mayınlı bölgeyi geçmeyi başarırlarsa şayet, iz tarlası denilen düzleştirilmiş bir arazide iki ateş arasında kalabiliyor ve yaralı ya da ölü bedenleri de bu arazide bir iz bırakıyor: yeryüzünde ve bedende açılmış yara izleri. Duran'ın resimlerindeki iz tarlaları, ölü bedenleri hatırlatıyor bize; tutsaklık ile özgürlük arasında sıkışıp kalmış ölü bedenler. Tuhaf bir bölgedeyiz. Yerleşiklerin merkezinden uzakta, sınır bölgesinin belirsizlik mıntıkasındayız.
 
Duran'ın resimlerinde iz, başat bir izlek olarak çıkıyor karşımıza. Bazen doğanın bağrında açılmış bir yarık, çukur olarak, çoğu kez de iki bölgeyi birbirinden ayıran sınır olarak. Sınır, özgürlük kavramına eşlik etmiştir hep. Truman Show filminden hatırlayalım. Filmin kahramanı yerin boğucu ve tekrarlardan oluşan havasından kaçmak için teknesiyle ufuk çizgisine doğru yola çıkıyor, ama sürekli bizden kaçan ufuk çizgisi yerine duvarla karşılaşıyordu; teknesinin ufuk çizgisine, daha doğrusu ufuk manzaralı duvara saplandığı ân, hayal kırıklıklarının ve aydınlanmanın yaşandığı ândır. İktidar, sürekli bizden kaçan bir ufuk çizgisi yerine duvar, doğa temsillerini seyrederek oyalanalım diye duvara bir peyzaj resmi boyadığında; tüm peyzaj resimleri tarihini de özetlemiş oluyordu. Doğanın çağrısını dinleyip yolculuğa çıkmak, tekrarlar yerine beklenmedik şeylerle karşılaşmak varken, duvarlar arasında tutsak halde peyzaj resimlerini seyrederken buluyoruz kendimizi; iktidarın kodlayıp tanımladığı yerden bir türlü kopamıyoruz.
 
Sınır, içerisi ile dışarısını birbirinden ayıran bir çizgi. İçerisinin baskısından, boğucu mutlak düzeninden kaçanlar için sınır aynı zamanda umudun yeşereceği bir mıntıka olarak uzanıyor; sürekli tekrarlardan oluşan içerisinin aksine, insanın başına en iyisinden ya da en kötüsünden beklenmedik şeylerin gelebileceği bir mıntıka. Umuda yolculukta aşılması gereken bir eşik, zorlu bir eşik. Sınırın mayınlı ve tehlikeli bölgelerini aştıktan sonra mevcut gerçekliğin ötesine, hayalimizin yeşereceği sınır ötesine geçebiliyoruz ancak. Mevcut gerçeklik ile hayallerimiz arasındaki belirsizlik mıntıkasındayız. Enis Malik Duran bu tedirgin edici belirsizliği, tekinsiz bölgeyi bize duyumsatıyor.
 
Sanatçının çocukluğunun geçtiği coğrafyanın topografyasında da tedirgin edici bir şeyler var. Kuşaktan kuşağa aktarılan geçmiş olayların, acılarının biriktiği kıvrımlar gibi duruyor yeryüzündeki yarıklar. Ya da kenarında sırtlanların durduğu yeryüzündeki kara delikler. Kara delikler de yeryüzünde derinlemesine açılan yaralar gibi bizi rahatsız ediyor. İnsanoğlu, etrafını çitlerle çevirerek doğadan koparken, dikine bir örgütlenmenin hiyerarşik kulesine kapatmış kendisini ve en üste de kendisini yerleştirmiştir; doğaya tepeden bakıyor. Ya da bu hiyerarşik kuleyi tersine çevirdiğimizde, yeryüzündeki bir kuyuya dönüştüğünü ve insanoğlunun kendisini bir kuyunun dibinde bulacağını göreceğiz. Kulenin en tepesi ya da kuyunun dibi, fark etmiyor. Doğada ve insan doğasında açılan derin yaraların izleri bunlar. Yeryüzünden koptukça yükseldiği yanılsamasına kapılan insanoğlu aslında kendini dipsiz bir çukurun karanlığına hapsediyor; hayat yüzeyde, yeryüzünde akarken sırtlanlar dipteki bu yaratığı seyrediyorlar.
 
Enis Malik Duran'ın resimleri, iktidarın yeryüzünde ve insan bedeninde açtığı derin yaraları görünür kıldığı için rahatsız ediyor bizi; pitoreskin klişelerine düşüp kendimizi rahatlatamıyoruz. Yer-yazımı anlamına gelen coğrafyanın işlemleri bedenler üzerinde de devam ediyor; yeryüzünü durmadan yeniden yazmaya çalışan iktidarın yeryüzünde bıraktığı derin izlere bedenlerdeki yaralar eşlik ediyor.
 
RAHMİ ÖĞDÜL
ENİS MALİK DURANENİS MALİK DURAN

ERIN ILKCAN ASLAN

KAPAT
Completed his primary and secondary education in Ankara
2008 – 2012  Anadolu University / Philosophy , Eskişehir Osmangazi University / Comperative Literature , Muğla Sıtkı Koçman University /  Medicinal Plants , Ankara University / ILEF / Advertisement Workshop
2013 - Hacettepe University /  Faculty of Fine Arts / Painting Department
He graduated his education in Hacettepe University , Faculty of Fine Arts , Painting Department

EXHIBITIONS

Solo;
2013 – “Dessins”   /H.U. Faculty of Fine Arts Dessin Workshop Area / Ankara
2013 – “This Period ”    / H.U. Faculty of Fine Arts Basic Art Workshop Area / Ankara
2014 – “Symbolon : Kubrick & I ”    / Dante / Ankara
2014 – “ Symbolon : Kubrick & I “ / Mercure Duna / Budapest
2014 - Miserans” /  Atelier Three / Ankara
2014 - “ No:205 “ / Sonno Boutique Rooms & Suits / Ankara
2015 - ” the pocket exhibition “ / Cyber Exhibition
2015 - ” Duende “ / Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi - Abidin Dino Gallery / Ankara
2015 - ” SDRR“ / Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi - Aliye Berger Gallery / Ankara
2016 - ” Wabi-Sabi“ / Tilki / Ankara
2017 - ” Heart-Out“ / Karga Kadıköy / İstanbul

Group;
2013 – “Street Liberates” / “ Birdgivin’ Tree “ / Konur Street / Ankara
2013 – “Cadillac “  / “Apollon” / Tunalı Hilmi Street ( performance) 
2014 – “ Alexithymia “ / “Hikikomori “ / Salt ULUS / Ankara
2014 – “ Hiatus “ / “ Suthlus Series “ / Dante / Ankara
2014 – “ Torun Market “ / “ Stamp Portraits / Torun / Ankara
2014 – “Polish Poster Week” / Canoe , Duality / Cer Modern / with .Tomasz Bogulawski / Ankara
2014 - “mumumum” / Oniochalasia / Atelier One / Ankara
2015 - ”bolero" / untitled / Torun / Ankara
2015 - ”Mekan Atölye II" / 10 editions from “Symbolon ” /  Cer Modern / Ankara
2015 - ”Test the Print" / “in memory of my “slow” unborn child “ & if you can get speed enogh , this bear will wait on a green space ” /  Foyart / Ankara
2016 - “VENIVIDIVIDEO" /  CyberExhibition 
2016 - “Birleşimler / Combinations “ /  10 pieces from Anal-Ogue Serie / Hacettepe University Painting Department,  "Us Gallery” / Ankara
2016 - “Deneysel Sanat / Experimental Art “ /  7 Pieces from Wabi-Sabi Serie / Hacettepe University Painting Department  / Ankara
2016 - “Kaybolan Kentin Şamanı / Shaman of the Vanishing City “ /  2 Pieces from Wabi-Sabi Serie (Hunt&Hunter) / Tosca Art&Design / Ankara
2016 - “EV-DE PRODÜKT v1“ /  20 pieces from ANAL-OGUE serie / Private House Exhibition / Ankara
2016 - “EV-DE PRODÜKT v2“ /  10 Mixed Technique Drawing Which Serie Named “HUNT&HUNTER” / Private House Exhibition / Ankara
2016 - “BODOSLAMA“ /  "What Happened on Dolar?“ / ” Contemporary Of Leaf-Stone& Red"  /  "Which Identity?“  / H.U Art Gallery / Ankara
2017 - “PROJECT UNTOLD“ /  50 retrospective works from 2016 / Cyber Exhbition on 
2017 - “MENTOR“ /  Utepils:THREESOME / Gallery Çankaya / Ankara
2017 - “INTERIOR SPACE / EXTERNAL NATURE“ / Are You An Anti-Christ? ( Video Installation )  / H.U Fine Art Faculty Art Gallery / Ankara
2017 - “VESİKALIK “ /“ My Black Eye “ / H.U Art Gallery / Ankara
2017 - “AH! “ / 6 Pieces From “Wabi-Sabi”  / Işık Gallery Nişantaşı / İstanbul
2017 - “NATUREMORT / NATÜRMORT! “ /Sometimes i feel, sometimes i not” /  / H.U Art Gallery / Ankara
2017 - “PASLAŞAN İMGELER “ / 2 pieces from Wabi-Sabi / Tosca Art&Design / Ankara
2017 - “DIŞARININ İÇERİSİ “ / Yitik Ego Totemi / Tight Agressive / İstanbul

INVIDUAL PROJECTS 
2006 – 2011 – Musical performing with Kymboo “ and “The R.S” at invidual stages and festivals.
2010 – 2011 – With the name 7▲” -(7edi),he performed experimental-electronic music at  some organisations and events
2010  - 2015 – The brand “Leeuunique” which makes handycrafted notebooks.
2010 – 2012 The company “ IO Organisations “ which organised concert and performance events
2013 – 2015 – “no.”named collective art community.
2014 -2017 “ Not Under Command ” named incognito organisation community
2014 - 2016 “ torun “ named incognito art space & gallery
2016 - 2017 “ OK Hadi! “ named experiment-share blog
2017 - …The brand “Relaxé” which makes handycrafted stickers and patches and sponsored trip project with longboard.

FESTIVALS
2010– “Võru International Folk Festival”  Võru-Estonia
2011 – “Mare Adriatico International Folk Festival “ Lido Di Jeselo- Venice - Italy
2011 – “Alegria International Folk Festival“  Calella – Catalunia - Spain
2012 – “Earthdancers International Culture Festival “  Athens – Greece
2014 – Ełk Folk Festival”  Ełk - Poland
2015 – Polish Poster Week / Workshops and Exhibitions”  Ankara - Turkey           

AWARDS
 
·         2011 – “ 40 Years With Queen ”  T-Shirt Designing  / Talenthouse / 2nd
·         2012 – “ Sounds Of The Cities “ Album Cover Designing / Talenthouse / 1st
·         2014 – Guano Apes - Offline Tour” T-Shirt Designing / Talenthouse / 1st
 
ERIN ILKCAN ASLANERIN ILKCAN ASLANERIN ILKCAN ASLAN

EZGI KARADOĞAN

KAPAT
1988 İstanbul doğumlu, 2013 İstanbul Ticaret Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı mezunu ve halen Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Bölümü Yüksek Lisans öğrencisidir.
 
Üniversitede birçok proje ve sergilere katılmıştır. Autocad, 3Dmax vray, dialux, skechup, photoshop ve sanatsal  video, heykel ve resim alanında çalışmaları mevcuttur.
 
Gülveli Kaya, Zahit Büyükişleyen, Ferhat Özgür, Muammer Bozkurt gibi değerli hocaların atölye ve derslerine devam etmiştir.

EZGI KARADOĞAN

HATİCE KARADOĞAN

KAPAT
1965’ de Malatya’da doğdu ve altı yaşından sonra İstanbul’da yaşamaya başlamıştır. İstanbul Fen Fakültesinden mezun oldu. Halen lisede Matematik Öğretmeni olarak çalışmaktadır. Resim çalışmalarına çocukluğunda başlamış, 1994'den bu yanada kendi atölyesinde sürdürmektedir. Eğitimine Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Yüksek Lisans Programında devam etmekte olup, kişisel ve karma sergilere katılmıştır.
 
Resim ve heykellerinde matematik ve uzay bilimlerinden esinlenerek yaptığı soyut çalışmalar dikkat çekmektedir. Çıkış noktasını herkesin öğrenciliğinde yabancı olmadığı “Kara Tahta” dan almıştır. Zahit Büyükişleyen, Ergin İnan, Aydın Ayan, Mustafa Ata, ÖzdemirAltan, Kaya Özsezgin gibi değerli hocaların atölyelerine ve derslerine devam etmiştir.
 
Kişisel Sergiler;
 
2010 "Denemelerim" Adlı Resim Sergisi
 
Karma Sergiler;
 
2011 Somali İçin El Ele Karma Sergi
2011 İnternational Contamporary Artists and Modern Expression Projec Group
2011 İtalya,Art Project For The Turkey Organzation Committee (Symposium and Art Organization and Executive Board)
2011 Alaçatı Tashmahal Resim Sergisi
2011 I. Uluslararası Boğaziçi Bienali İstanbul
2011 Niş GalerisiBudapeşte Karma Resim Sergisi
2011 Yeditepe Üniversitesi “2011 Mezunlar Karma Sergi"
2011 Resim ve Heykel Müzeleri Derneği’nin “30.Günümüz Sanatçılar İstanbul Sergisi
2010 2010 Ümraniye Belediyesi İstanbul Konulu Resim Yarışması
2010 Yeditepe Üniversitesi 2010 Karma Sergisi “ Galaksiler “ Adlı Soyut Heykel Çalışması
2010 “12 Eylül “ Konulu Karma Sergisine “Sola Dönüş Yasaktır” Adlı Enstalasyon Çalışması 

HATİCE KARADOĞAN

IŞIK SUNGURLAR

KAPAT
20.11.1987 İstanbul doğumlu. Sanat eğitimine 2006 yılında birincilikle mezun olduğu İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde başladı. Aynı yıl Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü’nü burslu olarak kazandı. 2007 yılında aynı üniversitenin Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde yan dal eğitimi almaya başladı. 2011 yılında iki bölümü de tamamladıktan sonra FMV Işık Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Anasanat Dalı yüksek lisans programını kazandı. Balkan Naci İslimyeli Atölyesi’nde eğitim gördükten sonra 2013 yılında yüksek lisans programını tamamladı. Aynı yıl Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne girdi ve hala eğitimine devam etmektedir. Bunun yanında Kastamonu Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon Sertifika Programı’nda eğitimini sürdürmektedir.
Resim sanatının yanı sıra şiir ile de yakından ilgilenmektedir. Tay, Mahsus Mahal, Tmolos Edebiyat, Aydili Sanat, Arkadaş Düşün ve Edebiyat Dergisi şiirlerinin yayımlandığı dergilerden bazılarıdır.
Çalışmalarına İstanbul/Kadıköy’de devam etmektedir.
Katıldığı Sergiler ve Projeler
·     Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında İlköğretim Çağı Çocuklara Seramik Eğitimi (2008- Maltepe Üniversitesi))
·     11. Uluslararası Akdeniz Gençlik Şenliği Resim Çalıştayı (2008- Akdeniz Üniversitesi)
·     1. Uluslararası Heykel Bienali “Türk Dünyası” (2008- Maltepe Üniversitesi))
·     20 Yıl Aradan Sonra “Liselim” Sergisi, (2010- Tophane-i Amire)
·     “Aynı Gökyüzüne Bakıyoruz” Toplum Gönüllüler Vakfı, Tutuklu Gençlere Resim Eğitimi ( Maltepe Gençlik Ceza ve İnfaz Kurumu/2011)
·     “Sanat Suçu” Balkan Naci İslimyeli Atölyesi Sergisi (2012- Piramid Sanat)
·     “Kürtaj Yasal Tecavüzdür” sergisi (2012- Kargart)
·     “Renklerle Dans: Tango” Sergisi (2013- Demirören AVM)
·     “O Kadın” Sergisi (2013- Demirören AVM)
·     “Kelebek Etkisi” (2013- Troy Art)
·     “Pınar İçin Adalet İçin” Sergisi (2013- Kadıköy)
·     “Bu Dünyadan Nazım Geçti” (2013- Nehir Sanat)
·     “Özgürlüklerimizi Geri İstiyoruz” Sergisi (2014- Kargart)
·     Uluslararası Alaçatı Sanat Çalıştayı (2015- Masala ve Nüans Otel)
·     25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı (2015-TÜYAP)
·     “Cumhuriyet” Sergisi (2015- Bahariye Sanat)
·     2.Sürdürülebilir Uluslararası Yalnızca Barışa Tarafız Sempozyumu (2015- Narköy/İzmit) 

IŞIK SUNGURLAR

MAKBULE TOPÇUOĞLU

KAPAT
MAKBULE TOPÇUOĞLUMAKBULE TOPÇUOĞLU

MANSUR TANSU GÜLAYDIN

KAPAT
1965, İzmir. dogumlu Mansur Tansu, Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü mezunu. Resme afiş tasarımıyla başladı. Uzun yıllar tiyatro afişleri tasarladı. 1985 yılında, Mengü Ertel atölyesinde çalıştı ve Mengü Ertel’in el çizimi tüm işlerinin arşiv çalışmasını yaptı. Bu dönemde afiş üzerine hazırladığı “Afiş ve Alıcı Arasındaki Sosyal Psikolojik ve Sanatsal İletişim Biçimi” başlıklı tezini tamamladı. 1988-2014 yılları arasında birçok ulusal ve uluslararası reklam ajansında Yaratıcı Yönetmen olarak görev aldı. 2010-2015 yılları arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde müfredatını Prof. Dr. Nuri Bilgin ile birlikte hazırladığı “Kavramsal Düşünme Metodolojileri” adlı dersi verdi.
Rapido’dan permanent kalemlere uzanan yıllar içinde kağıt, karton, yaşam alanlarının zeminlerinden porselen tabaklara dek farklı yüzeylere resimler yaptı. Şu an projelerini İzmir Karaburun-İnecik Köyü ve İstanbul’daki atölyelerinde betopan (çimentolu yonga levha) üzerine yapıyor. 2015 yılında İstanbul Armutlu’da kurduğu iki yüz elli metrekarelik atölyesine Antidot adını koyarak farklı disiplinlerin bir arada üretilebildiği bir alan oluşturdu. 2016 yılında Enis Malik Duran ile Antidot’u, kendi düşünsel süreçleri sonucu Antidot Art Loft kimliği altında değişken ve çok yönlü bir sanat mekânına dönüştürdü. Antidot Art Loft sadece bir ay içerisinde İstanbul Art News başta olmak üzere birçok mecrada yayınlandı. Bunun yanı sıra Antidot Art Loft, oldukça kısa bir zaman aralığında seçkin koleksiyoner ve galericilerin temas kurmaya çalıştığı bir marka oldu. Halen bu galeri mekânda ve İnecik’teki atölyesinde çalışmalarını sürdüren sanatçı, Masala Artist Residence programına ve Marcus Graf’ın 2016 sonunda İzmir’de gerçekleşecek olan İzmir Smyrna Fest’e davet edildi. Çalışmalarının tümünde inşaat ve profesyonel kullanım için üretilmiş yağlı boyalar ve metaller kullanarak üretimini sürdürüyor.
Çeşitli üniversitelerin ve bağımsız oluşumların içerisinde ve İletişim, Güzel Sanatlar, Mimarlık, Moda Tasarımı öğrencilerine Kavramsal Düşünce Metodolojisi dersleri veriyor.

ONE / BİR
Antidot Art Loft 
‘’Antidot Art Loft’tan Yeni Başlangıçlar
Sanatçılar tarafından, sanatçılar için kurulan Antidot Art Loft, etkinliklerine başladı. Mekanın ilk sergisi ‘ONE / BİR’, dokuz sanatçının 26 eserini izleyiciyle buluşturuyor.
İstanbul sanat ortamı, Antidot Art Loft adında yeni bir sanat mekanı daha kazandı. Sanatçı Mansur Tansu Gülaydın’ın 2015 yılında Armutlu’da açtığı atölyesi Antidot, yeni adıyla Antidot Art Loft 250 metre alanıyla hem atölye hem sergi alanı olarak kullanılabiliyor.
Oluşumun ilk projesi, kolektif bir inşa sürecinin ürünü olan ‘One/Bir’ sergisi. Resim, heykel, fotoğraf, endüstriyel tasarım gibi farklı disiplinleri bir araya getiren sergide, Mansur Tansu, Enis Malik Duran, Gülen Eren, Barış Aras Elif Çakırlar flufoto, Hüseyin Arda, Hakan Poyraz, Emilie Gotmann ve Gürkan Çanakçı’nın 26 eseri sanatseverlerle buluşuyor.”
İstanbul Art News/Piyasa Mayıs 2016
 
Sarkaç / PENDULUM
Maslak Uniq Gallery
‘’Sarkaç – Pendulum – Şakül… Kelime kökeni ağırlık. Etimolojik tarama yaparsanız ‘sıklet’ sözcüğüne kadar varırsınız. Konusu derindir. Güzeldir. Şu an uzay araçlarında kullanılan jiroskop buluşuna temel olacak kadar değerlidir. Dünyanın kendi çevresinde dönmesiyle ilgilidir. Dengeyle ilgilidir. Salınımla ilgilidir. Sarkacın eserler üzerindeki varlığı, bu dünyada hiçbir şeyin tamamlanamayacak olmasıyla yakından ilgili aslında. Bu yüzden sergideki yedi eserin ortak adı ‘Zaman. Zaman da, sana mı zaman?’ Tamamlandığı düşünülen bir çerçevenin üzerinde salınan sarkaç, asla tamamlanamayacak olmanın kanıtı aslında. O orada salındıkça hiçbir şeyi sabitleyemezsiniz. Ne kendinizi, ne de resmi.’’

DIŞARI SAPMAK / LAPS OUT
Gama Gallery, The Public Hotel, Casa Garibaldi, Surp Yerortutyun Kilisesi
‘’Bilincin tam da dışını söylemelerine rağmen, dışarı çıkmış/içeriden kovulmuş birer ifade olmalarına rağmen içeride kalan, içkin kalan resmi güneşe gösterme, yağmurun, karın altında bırakma isteği hiç bu kadar önüne geçilmez bir boyut almamıştı.
Birbirine alternatif iki hayatı aynı anda yaşar resim. İçeride kalan birden fazladır ama, dışarı çıkan tektir.  Ve zaten, içeridekinindir. İçeri ile dışarı arasında nihâyetsiz bir LAPSUS.
İçeri ile dışarı arasında doldurulman gereken bir boşluk yok. Zihnin zaten kayıyor, sapıyor, nasıl yapıyorsa artık.
Resim, o kadar da kolay otomatikleştirebileceğin ‘SEN-İÇİ’ bir patoloji değil ki, her akşam eve döndüğünde meselâ, onu, orada durmaya alıştırdığın gibi beklesin seni. Zorunda mı?
Konu derin. Daha da derinlik kazandırmaya çalışmak, insanlık dışı belki.
İçeriden gelene, dışarıda bak. Sokak da başka bir görmedir çünkü.’’
 
LAPS-TRACTATUS
Antidot Visible/Acoustic Alchemy. Atölye Sergisi
 
2014
Şeffaf Hafıza Dükkanı (enstalasyon)
Bir Bakmışsın İnşaat Başlamış (enstalasyon)
İzmir Karaburun İnecik Köyü Sanat Festivali
MANSUR TANSU GÜLAYDINMANSUR TANSU GÜLAYDIN

MUSTAFA KARASU

KAPAT

1986 yılı İstanbul doğumlu ikiz kardeşler, 2004 yılında İnci Eviner ile başladıkları Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Bileşik Sanatlar Bölümü'ndeki eğitimlerini halen sürdürüyorlar.  Sanatçılar çalışmalarına birlikte kurdukları atölyede devam ediyorlar. Eserleri İstanbul, Berlin ve Linz'deki sergilerde izleniyor.    

 

Mustafa Karasu'nun tuval üzerine yağlıboya ile,  Şerif Karasu'nun ise kağıt üzerine mürekkep ve karakalem ile çalıştığı dev boyutlu portreler ve otoportrelerden oluşan resimlerde, sanatçıların ikiz olması kimi zaman bu portreler ile otoportrelerin çakışmasına/çatışmasına neden oluyor. 

 

 İki kardeşin birlikte gerçekleştirdikleri eserler de oluyor. Sanat tarihinde kardeş olan pek çok sanatçıya rastlansa da, ikiz olan ressamlar oldukça sıradışı...  

 

*   *   *

 

"Buyurun buraya, oralardaydım

 

Mustafa Karasu, tuvallerinde, aydınlığı, karanlığın hareketli büyüsünde yaşatır: Dalgalanan karanlık ton, izleyicide yaşanan kaçış düşüncesini, tuvalin neresinden başlayacağının bilmecesinde sunar. Bilinememeyle çerçeveyi aşan bir anlatım, mekânın dışına çıkmaya hazırlanan figürü, kendinden öteye taşır. Tuval yüzeyinde yayılan figür, imgeler, tuval içinde yarattıkları ortak dünyada hareketlerini özerkleştirerek, kendi oluşlarının içinde yaşarlar: Tuval-beden bu noktada görünür olmaya başlar. Figürün ki bu sanatçının oto portresi genelinde, kendisini çerçeve dışına atan, uzamsal yayılmayı, söz konusu eden rakip anlatıma davet çıkarır: tuval-bedenin, portrenin kostümüne teması anlaşılmaz olanın büyüsünü izleyiciye kurdurur. İzleyici, öngörüyü, nereden başlatacağını anlayamadan tuval yüzeyini kat eder. Boyanın mı, figürün kaçış hareketinin mi öncelliği anlaşılamadan, biçim-insan, tuval-beden arasında kendilikler, şeylerin, insanın, sanatçı-istencinin gücünde şekillendiğini gösterir. Tuval yüzeyinin yaşayan bedene dönüşümü, canlı bir doku görünümündedir. Sanatçının resimlerini, barok anlatımdan ayıran yüzeyin hareketliliğidir. Boyanın karanlık, derinlikli kullanımı, teni bütün yüzeye yayarak, şey-insan arası farkı ortadan kaldırarak figürü tuvalin içinde-dışında yaşar noktada tutar. "Kan Nehri" isimli çalışmada, ben'den ayrılmanın mümkün olmadığı, dünyayı, ben'e hapseder. İmgenin anlam iletimi, tuval-bedenin araçsal boya niteliği, kan gölünde, hareketin kaçışa olanak vermediği görüntüye maruz bırakır: Tuvalle canlanan anlatım, sanatçı-istenci, imge-gücü arasında sıkışıp kalır."

 

Zeliha Burtek

MUSTAFA KARASUMUSTAFA KARASU

ORHANGAZİ BİNBOĞA

KAPAT

REZZAN GANİZ

KAPAT
1972 yılında Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Sanatlar Bölümü´nü bitirdi. 1972 - 1976 yılları arasında grafik tasarımcı olarak reklam ajanslarında çalıştı. Ve bu dönemlerde grafikle ilgili yarışmalarda birçok ödülün sahibi oldu. 1976 - 1996 yılları arasında moda tasarımcısı olarak yurt içi ve yurt dışında özel koleksiyonlar hazırladı. Son dönemde tamamen resim çalışmalarına yöneldi.

6 yıldır yazları Bodrum Turgutreis Ressamlar Sokağı´ndaki standında eserlerini sergilemektedir.

Ödüller
1976 Kültür Bakanlığı Afiş Yarışması, Mansiyon
1976 Tekel Ambalaj Yarışması, 1. jüri özel ödülü
1976 Tekel Ambalaj Yarışması, 2. jüri özel ödülü
1976 Vakko Desen Yarışması, Jüri Özel Ödülü
1976 Türkiye Öğretmenler Bankası Afiş Yarışması, 1.lik Ödülü
1976 Türkiye Öğretmenler Bankası Afiş Yarışması, 1. Mansiyon
1976 Türkiye Öğretmenler Bankası, Afiş yarışması, 2. Mansiyon
1974 Spor Toto Afiş Yarışması, 3.lük Ödülü
1973 Sümerbank Afiş Yarışması, 1.lik Ödülü
1973 Halıfleks Broşür Tasarımı, 1.lik Ödülü
1973 Manajans Afiş Yarışması, Mansiyon


REZZAN GANİZREZZAN GANİZ

ROZA TULGA

KAPAT
1988 Mardin dogumlu sanatci 18 yaşından  itibaren yaşadığı trajedik olayları sürrealist, ekspresyonist ve lirik bir üslüpla  dile getirdi.
 
2010 2012 yıları arasında Mardin Sakıp Sabancı Kent Müzesin'de atölye çalışmalarına katıldı, yağlı boya ve desen dersleri aldı.
 
2013'den bu yana Ressam Bahattin Odabaşı atölyesinde desen dersleri almaktadır ...
 
İstanbul ,Ankara, Diyarbakır başta olmak üzere çeşitli karma sergilere katıldı...
Halen Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Ve Tekstil Tasarımı bölümünde öğrenimine devam etmektedir.

RUKEN ASLAN

KAPAT
Eğitim 
 
2007.Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Bölümü’nde Sanatta Yeterlik Tez Konusu: “Plastik Sanatlarda Romantik Tavır” Tez Danışmanı: Prof.Dr. Cevat Demir
2002.Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Bölümü’nde Yüksek Lisans Tez Konusu: “Soyut Resimde “Gerçeklik”” Tez Danışmanı: Prof. Dr. Turan Aksoy 
1999.Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Prof. Özer Kabaş, Prof. Cihat Aral ve Prof. Şükrü Aysan Atölyesi
1994.Notre Dame de Sion Fransız Lisesi
 
İş 

2011-.... Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Yardımcı Doçent
2008. “RG Resim ve Gitar Atölyesi” nde Yöneticilik ve Eğitmenlik 
2004.“ Şehir Kitap ve Sanat Kulübü” Yöneticiliği
 
Sempozyumlar
 
2011 "Summart", Painter Campus, Chisinau-Moldova
2013  Portakal Çiçeği Sanat Sempozyumu- Sapanca

Ödüller

3. EgeArt Sanat Fuarı "Genç Sanat Resim Yarışması" Birincilik 
RUKEN ASLANRUKEN ASLAN

RÜZGAR FİDAN

KAPAT
Ankara İncesu lisesinden sonra Gazi üniversitesi resim-iş bölümüne devam etti..35 yıldır Anadolu el sanatları çini-seramik, bakır bezeme (ve rölyef),ahşap süslemeciliği, ahşap oyma, maket, heykel ve duvar rölyefi üzerine çalıştı ve eğitim verdi. çizgi roman ve karikatürün dışında,160 dergi - kitap ve kitap kapağı resimledi. Bunların yanı sıra tüm o sürede karakalem ve yakma resim üzerime çalıştı. Halen müzikle uğraşıyor, iyi derecede bağlama çalıyor, 420 şiir ve 51 bestesi var.
 
Son 10 yıldır yağlı boya, akrilik ve dekoratif resimler üzerine çalışıyor. Dünyada uygulanmakta olan tüm resim ekol – ve uygulanan metotlar üzerine araştırma yapıyor. Ankara Balgat’ta bulunan özel bir atölyede 5 yıl, oran orantı, renk bilgisi, kompozisyon bilgisi, boyutlu çalışmalar ve yağlıboya teknikleri üzerine kurs verdikten sonra bir süredir insan kaynakları üzerine uzman kişilerle birlikte, üniversitelerde kariyer oluştururken sanatın etkisi konusunda seminer veriyor. Resim ve eğitimi ile ilgili çalışmalarına Kadıköy'deki atölyesinde ve Ankara’da özel bir atölyede devam ediyor.
RÜZGAR FİDAN

ŞAHESER BİRİNCİ

KAPAT

SELAHATTİN GANİZ

KAPAT

SELAHATTİN GANİZSELAHATTİN GANİZSELAHATTİN GANİZSELAHATTİN GANİZ

SEMA MAŞKILI

KAPAT

1980 Edirne

EĞİTİM

2003-2006 Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü Yüksek Lisans

1998-2003 Mimar Sinan Üniversitesi Resim bölümü

1994-1998 İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

KİŞİSEL SERGİLER

2012  “Efendiler ve Köleler”,Akademililer Sanat Merkezi, İstanbul

2010  “Mizaç”, Casa Dell’Arte Sanat Galerisi, İstanbul

2009  “Beden ve Ruh”, Akademililer Sanat Merkezi, İstanbul

2006  “Dağınık Düşler”, Akademililer Sanat Merkezi, İstanbul

GRUP SERGİLERİ

2014 Art Suites,13.uluslararası workshop çalışması Sergisi,Art Suites Galeri,Bodrum

2014 Serbest konulu Nuri İyem Resim Yarışması Sergisi,Evin Sanat Galerisi,İstanbul

2014 “Ben” Grup Sergisi,Küratör:Denzihan Özer,Art 212 Sanat Galerisi,Bodrum

2014    Genç Etkinlik 6,Grup Sergisi,Küratör:Denizhan Özer,Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi,İstanbul

2013    Artist 2013,23.İstanbul Sanat Fuarı,”Müdahale Var mı? Grup sergisi,Küratör:Ali Şimşek, TUYAP, İstanbul

2013    Artist 2013,23.İstanbul Sanat Fuarı, Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi, TUYAP, İstanbul

2013    7.Uluslararası Workshop Çalışmaları Sergisi, Art Suits Galeri, Bodrum

2013    “İnsanlık Halleri”,Akademililer Sanat Merkezi, İstanbul

2012   “Brand it” , Rh Sanat Galerisi, İstanbul

2012    Artist 2012, 22.İstanbul Sanat Fuarı, Akademililer Sanat Merkezi ,TUYAP, İstanbul

2012   “Genç Etki V” Kav Genç Sanat, Ankara

2012   “Genç Kuşak Sergisi I” Kav Genç Sanat, Ankara

2012    “Görünüşün Anlamı “ Akademililer Sanat Merkezi, İstanbul

2012    “Serbest” konulu Nuri İyem Resim Yarışması sergisi, Evin Sanat Galerisi, İstanbul

2012    “Bir Arada ııı”,Helikon Sanat Galerisi, Ankara

2012    “Buluşma Noktası, Akademililer Sanat Merkezi, İstanbul, Küratör: Denizhan Özer

2011    “Beden Farklılıkları”,Akademililer Sanat Merkezi,İstanbul

2011    1.İstanbul Yaz Sergisi, Antrepo no:5,Karaköy, İstanbul

2011    “Genç Figür”,Akademililer Sanat Merkezi, İstanbul

2011      Artist 2011, 21.İstanbul Sanat Fuarı,”We Are All-one” Sergi Salonu, TUYAP, İstanbul

2011    “100 Genç Yüz”, International Art Center, İstanbul

2011    “Sanat Akmerkez’ de 7”,Akmerkez, İstanbul

2011    “I.Uluslararası Workshop Çalışmaları Sergisi” , Art Suites Sanat Galerisi, Bodrum

2011     4.Art Boshporus Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı, Akademililer Sanat Merkezi, Fulya Fuar

ve Kongre Merkezi, İstanbul

2009    “Dört Dörtlük”,Akademililer Sanat Merkezi, İstanbul

2008    “Bodrumda İlk buluşma” Casa Dell’ Arte Hotel Galeri, Bodrum

2008     Summart Painters Campus, Leogrand Hotel, Kişinev, Moldova

2007     Artist 2007,17.İstanbul Sanat Fuarı, Akademililer Sanat Merkezi, TUYAP, İstanbul

2006  “Serbest” konulu 32.Dyo Resim Yarışması Sergisi, Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi, İstanbul

2005    “Yılbaşı Karması” Akademililer Sanat Merkezi, İstanbul

2005     Artist 2005,15.İstanbul Sanat Fuarı, Akademililer Sanat Merkezi, TUYAP, İstanbul

2005    “17.05”, Denizatı Sanat Galerisi, İstanbul

2005    “Değişen Yüzler”, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Galerisi, İstanbul

2004     8.Deniz Kuvvetleri Komutanlığı “Deniz” konulu Resim Yarışması Sergisi, Deniz Müzesi, İstanbul

2004    Artist 2004,14.İstanbul Sanat Fuarı, Akademililer Sanat Merkezi, TUYAP, İstanbul

2004   “Yaz Karması” , Akademililer Sanat Merkezi, İstanbul

2003   Artist 2003, 13.İstanbul Sanat Fuarı, MSÜ Sergi Salonu, TUYAP, İstanbul

2003    Antalya Akdeniz Uluslararası Yükseköğretim Tanıtım Günleri,Akdeniz Üniversitesi,Antalya

2002    “Serbest” konulu İpek Ahmet Merey Resim Yarışması Sergisi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İstanbul

2002   “Serbest “konulu Türk Kalp Vakfı Resim Yarışması Sergisi, Deniz Müzesi, İstanbul

2001     6. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ”Deniz” konulu Resim Yarışması Sergisi, Deniz Müzesi, İstanbul

2001   “Serbest” konulu Türk Kalp Vakfı Resim Yarışması Sergisi, Deniz Müzesi, İstanbul

2001   Şile Kültür ve Sanat Şenliği Resim Sergisi, İstanbul

1998    “Serbest” konulu Ayşe Ercüment Kalmık Vakfı Desen Yarışması Sergisi, Ayşe Ercüment Kalmık Vakfı, İstanbul

1997    Desen Sergisi, Kreuzberg Belediyesi, Berlin, Almanya

1995-1998   K.S.M Gençlik Sergileri, Kadıköy Sanat Merkezi, İstanbul

 
SEMA MAŞKILISEMA MAŞKILI

SEVİNÇ ÇİFTÇİ

KAPAT
1976'da İstanbul'da doğdu. 1997 yılında "Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü"nden mezun oldu. Sinema ve Televizyon alanında Sanat Yönetmenliği mesleğini 10 yıl boyunca sürdürerek birçok proje için kostüm ve dekor tasarımını gerçekleştirmiştir. Ardından "Türvak Sinema-TV Okulu"nda Sanat Yönetmenliği eğitimi vermiştir.
2008'de "Oluşum Drama Enstitüsü"nde Drama Liderlik Programı'nı tamamlamıştır. Bağımsız çalışmalarda Drama Lideri olarak çeşitli projeler yönetmektedir. Bienal ve fuarlarda çocuklarla sanat ve drama atölyeleri gerçekleştirmektedir. Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği'ne bağlı "Merak Atölyesi"ni 3 yıl süresince yürütmüştür. Çok sayıda sosyal sorumluluk projesinde katılımcı ve yürütücü olarak görev almıştır. Halen atölyesinde kişisel çalışmalarını sürdürmektedir.
 
Eğitim Gördüğü Kurumlar
2014-2016     
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü Yüksek Lisans
2012                Florence Academy of Art
2006 2008   Oluşum Drama Enstitüsü / Yaratıcı Drama Liderliği
2006-2008  Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim  Bölümü
1987 1993     Nişantaşı Kız Lisesi
1993-1997    Firuzağa İlkokulu
 
Sergiler
2016  Industrialisierung in Anatolien (Porzellanikon Museum)
2016  Yeni Yıl Sergisi (Harmony Sanat Galerisi)
2016  Yeni Yıl Sergisi (Galeri Diani)
2015  "Genç Figür" (Galeri Soyut)
2015  25. İstanbul Sanat Fuarı (Harmony Sanat Galerisi)
2015  Kağıt İşler Sergisi (Akademililer Sanat Merkezi)
2015  Yaz Karması (Harmony Sanat Galerisi)
2015  Ahmet Merey Resim Yarışması Sergisi
2014  Nuri İyem Resim Yarışması Sergisi (Evin Sanat Galerisi)
2014  “Arzın Merkezine Yolculuk” (Kişisel Sergi) (Harmony Sanat Galerisi)
2014  36. DYO Resim Yarışması Sergisi
2014  Nuri İyem Resim Yarışması Sergisi (Evin Sanat Galerisi)
2014  Yaz Karması (Harmony Sanat Galerisi)
2013  5. Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi
2013  Nuri İyem Resim Yarışması Sergisi(Evin Sanat Galerisi)
2013  “İnsanlık Halleri” (Akademililer Sanat Merkezi)
2013  Yaz Karması (Harmony Sanat Galerisi)
2012  Devlet Resim Heykel Müzesi
2012  Florence Academy of Art Summer Session
2012  5. ArtBosphorus Çağdaş Sanat Fuarı
2011  “Dikkat Kadın!” (Ekavart Gallery)
2011  21. İstanbul Sanat Fuarı (Karşı Sanat Galerisi)
2011  Moldova SummArt Painter's Campus
2011  4. ArtBosphorus Çağdaş Sanat Fuarı
2011  Küçükçekmece Belediyesi Resim Yarışması Sergisi
2011  Alifart Genç Müzayede
2010  34. DYO Resim Yarışması Sergisi
2010  20. İstanbul Sanat Fuarı
2010  Alifart Genç Müzayede
2010  2. Uluslararası Çanakkale Bienali
2009 19. İstanbul Sanat Fuarı 
 
Bildiriler
2009  “Sanattan Yaşama” Ulusal Drama Semineri
2008  “Sinemada Sanat Yönetmenliği” Kadir Has Üniversitesi
 
Yarışmalar / Ödüller
2015  Ahmet Merey Resim Yarışması (Sergileme)
2014  Nuri İyem Resim Yarışması (Sergileme)
2014  36. DYO Resim Yarışması (Sergileme)
2013  Nuri İyem Resim Yarışması (Sergileme)
2012  Şefik Bursalı Resim Yarışması (Sergileme)
2011  Küçükçekmece Belediyesi Resim Yarışması (Sergileme)
2010  34. DYO Resim Yarışması (Sergileme)
 
Workshoplar / Proje - Uygulamalar
2012  RA’da Sanatla Buluşma - Erdil Yaşaroğlu ve Sevinç Çiftçi
2012  5. ArtBosphorus Çağdaş Sanat Fuarı (Resim/Drama)
2011  4. ArtBosphorus Çağdaş Sanat Fuarı (Resim/Drama)
2009-2011 Oluşum Drama Enstitüsü (Sanat Akımları ve Drama)
2009  Sabancı Müzesi (Resim/Drama)
2008  Rezzan Has Müzesi (Resim/Drama)
2003-2005 Televizyon ve Çocuk Etkileşimi (Resim/Drama)
2000-2001 Şizofreni Dostları DerneğI (Resim/Drama)
1998-1999 Çamaşır İplerinde Resimler -Galata (Çocuk Atölyesi, Resim/Drama) 

 

SEVİNÇ ÇİFTÇİSEVİNÇ ÇİFTÇİSEVİNÇ ÇİFTÇİ

TENGO CHOLOKAVA

KAPAT
Education
 
2000-2004: I.Nikoladze Art school, Tbilisi, Georgia
2004–2008 : Tbilisi State Academy of Fine Arts, Georgia./ Fine art faculty/
Solo exhibition
 
2010: Ministry of Culture and Monument Protection of Georgia
Georgia, Tbilisi
2011: National Museum of Georgia "QARVASLA"
Georgia, Tbilisi  
2014 : Georgia,Tbilisi                                                                                                              
Group exhibition
 
2007: The International Centre of Arts Merab Berdzenishvili
Georgia, Tbilisi
2008: Academy of  Fine Arts
Georgia, Tbilisi
2012: Culture Days in Georgia
Georgia, Tbilisi
2012: INTER ART BATUMI 2012
Georgia, Batumi
2012-2013: Cultural Days of Georgia Christmas Market
France, Strasbourg
2013: Permanent representation of Georgia to the council of Europe
France, Strasbourg
2013: INTER ART BATUMI 2013
Georgia, Batumi
2013: Christmas Market in London
England, London
 
Symposium
 
2013: International Sculpture Symposium. AUTUMN. INSPIRATION. PENZA
Russia, Penza
 
Gallery
 
2009-2010: “Gala” Gallery
Georgia, Tbilisi
2012-2015: “Apolo” gallery
Georgia, Tbilisi
2013-2015:"Carré d'artistes"gallery
France,Paris. Italie,Milan
Artf Fair                                                                                                                                        
2014: Parrallax Art Fair. Engliand,London 

TENGO CHOLOKAVATENGO CHOLOKAVA

VELİ SAPAZ

KAPAT
1942 Çorum Sungurlu'da doğdu. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü'nü bitirdi. 41 kişisel sergi açtı. 200'ün üzerinde grup ve karma sergisine katıldı. Tekel yarışmasında ödül aldı. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Bölümü'nden öğretim üyesi (doçent) olarak çalıştı. 1998'de emekliye ayrıldı. Eserleri Yurt içi ve yurtdışında özel kolleksiyonlarda bulunmaktadır. Halen çalışmalarını Maltepe'deki özel atölyesinde sürdürmektedir.

VURAL YILDIRIM

KAPAT
1951 Malatya doğumlu
1973 Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü m
 mezunu.
1973-1978 yılları arasında Orta Öğretimde Resim öğretmenliği yaptı.
1978 Atatürk Eğitim Enstitüsü Resim – İş Eğitimi bölümünde göreve başladı.
Sırasıyla Atatürk Yüksek Öğretmen Okulu ve Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fak. Güzel Sanatlar Eğitimi Böl. Resim Ana Sanat dalında Öğretim Üyesi olarak görevini sürdürdü. 1999 da kendi isteği ile emekli oldu. Atölyesine çekilerek sanat çalışmalarına ağırlık verdi.
22 kişisel sergi açtı.
200’e yakın ( Avusturya, Moldova, Kıbrıs, Bulgaristan) yurt içi ve yurt dışında grup ve karma sergilere katıldı.
Pek çok Yurtiçi ve yurt dışı sanat sempozyumlarına katıldı.
Tekel 4. Geleneksel Resim Yarışmasında 2.lik ödülü aldı.
Eserleri yurt içi ve yurt dışında pek çok resmi koleksiyonlarda ve müzelerde yer aldı.
Resimleri Renkçi, lekeci ve yarı soyut figüratif bir üslup anlayışı ile gerçekleşmektedir.
Beş yıldan beri Maltepe üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümünde Bölüm Başkanı olarak Görevini Sürdürmektedir.

Yurt içi ve yurt dışı 27 kişisel olmak üzere 220den fazla grup ve karma sergilere katıldı.
Sanat ve sanat adı altında 27 televizyon programı yaptı.
Ulusal ve uluslararası pek çok sempozyumlara katıldı.
Uluslar arası Plastik sanatlar derneği üyesidir.(SASAV) Sanatçılar ve sanatseverler vakfı kurucu üyeliği ve iki dönem başkanlığı yaptı.
Kişisel sergilerden bazı örnekler:
1984.Taksim sanat galerisi. İst.
1985.Türkuaz sanat galerisi. Ankara.
1991.Bilim sanat galerisi. İst.
1998.Bon-Art. Sanat galerisi. İst.
2002.Gözde sanat galerisi. Ankara.
2003.SASAV sanat galerisi. İst.
2004.Mor sanat galerisi. İst.
2008.Akademililer sanat galerisi. İst.
2008.Maltepe Üniversitesi Sanat galerisi. İst.
Karma ve grup sergilerinden bazı örnekler.
1979Taksim sa. gal. Öğretim Üyeleri resim sergisi. İst.
1980.Mülkiyeliler birliği resim sergisi.İst.
1983EDPA. Sanat galerisi. İst.
1985.Atatürk sanat galerisi Öğretim üyeleri resim sergisi. İst.
1985.Dört boyut sanat galerisi Maltepe ressamları resim sergisi. İst.
1986.Adalar belediyesi sanat festivali resim sergisi. İst.
1986.Maltepe sanat galerisi. Maltepe ressamları gravür sergisi. İst.
1987.Nur-art sanat galerisi, Özgün baskı resim sergisi. İst.
1988.Tekirdağ festivali grup resim sergisi. Tekirdağ.
1989.Kartal belediyesi kültür ve sanat festivali resim sergisi.
1990.Kile sanat galerisi. İst.
1991.Tekel geleneksel resim yarışması resim sergisi. İst.
1992.Sakarya sanat evi Öğretim üyeleri resim sergisi. Sakarya.
1993.Opera sanat galerisi İst.
1994.Maltepe belediyesi sanat galerisi grup sergisi. İst.
1995.Üniversite öğretim Üyeleri Derneği Resim sergisi İst.
1996.Çatalca Belediyesi resim Sempozyumu ve karma resim sergisi. Çatalca İst.
1997.Görüntü sanat galerisi Üçlü resim sergisi. İst.
1998.Cemal Reşit Rey Sanat galerisi Resim sergisi. İst.
1999.BEKSAV Sanat galerisi. Resim sergisi. İst.
2000.SASAV sanat galerisi resim sergisi. İst.
2001.İş Bankası sanat galerisi Marmara grubu resim sergisi. İst.
2003.SASAV. Sanat galerisi Cumhuriyetin 100.Yıl Etkinlikleri resim sergisi. İst.
2004.SASAV sanat galerisi. İst
2005.Tophane-i Amire Öğretim Üyeleri resim sergisi. İst.
2006.Avusturya Konsolosluğu Mozart yılı resim sergisi. İst.
2007İzzet baysal Üniversitesi SASAV sanatçıları opera konseri ve resim sergisi. Bolu.
2007.Maltepe Üniversitesi sanat galerisi ustalardan bahar resim sergisi. İst.
2008.Akademililer san.gal. kişisel serg. İst.
2008-Bulgaristan Burgaz.4 renk4 sanatcı res.ser.
2008-İst.Uluslararası san fuarı.res.ser.
2008-Kemer uluslar arası plastik san sempozyumu.
2008-Maltepe üniversitesi san.gal. kişisel sergiist
2009-Sanat çınarı Maltepe Türkan Saylan kültür merkezi.Maltepe.
2010-sofya  grup sergisi.
2010-Mardin uluslar arası sanat sempozyumu
2011-uluslar arası Eskişehir tepebaşı belediyesi uluslararsı resim sempozyumu.
2011 corum belediyesi ııı. Uluslararası ressamlar buluşması.
2011 st.Tüyap sanat fuarı.sergisi.
2011.SASAV.Sanatçıları Işık Ün.Şile kampüsü.San.gal.resim sergisi.
2011.SASAV Sanatçıları Işık Ün.Maslak Güzel san.Galerisi resim sergisi.

YASEMİN NOYAN

KAPAT
1980 yılında Gölcük / Kocaeli' de doğdu. İlköğrenimini Gölcük Piri Reis İlköğretim okulu'nda bitirdi.
1998 yılında İstanbul / Maltepe Anadolu Kız Meslek Lisesi Resim Bölümü'nden mezun oldu.
Liseden sonra iki yıl İstanbul / Kartal Atakanlar Baskı A.Ş. Desinatörlük yaptı.
 
2002- 2004 yılında Selçuk Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Matbaa Bölümü'nü birincilikle bitirdi ve aynı üniversitenin basım evinde Grafikerlik yaptı.
 
2005- 2009 yılında Selçuk Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-iş Öğretmenliği bölümü'nden mezun oldu.
 
Sanatçı İstanbul' da ikamet edip çalışmalarını kendi atölyesinde sürdürmektedir.
Aynı zamanda MEB okullarında Görsel Sanatlar Öğretmenliği yapmaktadır.
 
KİŞİSEL SERGİLER
21-31 Aralık 2009 Devlet Güzel Sanatlar Galerisi /Konya
 
KARMA SERGİLER
2011 Beyoğlu Öğretmenevi / İstanbul
2011 Dünya Kadınlar Günü /Beyoğlu Öğretmenevi /İstanbul

YASEMİN NOYAN
2016 © MaSaLa OTEL